O restauracji

„Gościu znużony, gościu znudzony, jeśli zabłądzisz kiedyś w te strony, zajrzyj tu do nas koniecznie!”

Strudzony turysto, zrelaksowany spacerowiczu, ciekawy miasta globtroterze, miły gościu – zapraszam cię w gościnne progi Restauracji Bombonierka, w sercu starego krakowskiego Kazimierza. Jak w prawdziwej bombonierce – znajdziesz tu rozmaitości: coś swojskiego, znajomego i coś pysznego, oczekiwanego, ale też coś nowego, odkrywczego, magicznego. Może będzie to dobrze znane ciasto podane w inny, ekscytujący sposób, może popularne danie zaproponowane w nowej szacie, a może szef kuchni specjalnie dla ciebie wyczaruje deser prosto z bombonierki. Przekonasz się szybko, że znane dotychczas smaki nabierają u nas nowych odcieni, pomimo dominującej nuty swoistego krakowskiego ”smaczku”.

Rozglądając się na boki napotkasz delikatne ażurowe wycinanki, podnosząc głowę ujrzysz lampy odziane w dziergane koronkowe abażury, rozpoznasz charakterystyczne elementy stroju krakowskiego wirujących na ścianach tancerek, a nawet przeniesiesz się na moment w świat ze starych fotografii w kolorze sepii. A nade wszystko ukoi cię panujący tu spokój i ciepła elegancja, i może jeszcze lampka wyśmienitego wina do kolacji.

Naszą specjalnością jest kuchnia polska, ale z pewnymi akcentami kuchni europejskiej. Tak więc zapraszamy na domowe pierogi, barszcz czerwony z uszkami, wspaniałą kaczkę nadziewaną jabłkami z majerankiem, roladki wołowe po staropolsku, czy żeberka w sosie miodowym. Dla osób, które gustują w potrawach lżejszych, przygotowaliśmy sałatki, makarony i potrawy wegeteriańskie jak np. rozpływające się w ustach naleśniki ze szpinakiem.

Gospodarz Bombonierki – Tomasz Bomba z Zespołem

IMG_1201

  • Facebook